Google Play Music teraz także w Polsce!

Google Play Music teraz także w Polsce!

Nareszcie, po długim oczekiwaniu, usługi Google Play Music oraz All Access dostępne są już w naszym kraju. Pierwsza z nich umożliwia kupowanie muzyki – pojedynczych utworów lub albumów, a druga to serwis streamingowy.

Muzyka All access w Google Play

W sklepie Google Play Music można kupić muzykę, korzystając z karty kredytowej lub debetowej oraz usługi Google Wallet. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zawartość biblioteki oraz różnorodność stylów muzycznych zbliżona jest do tej ze Spotify. Zakupiona muzykę będziemy mogli słuchać na Androidzie za pomocą aplikacji Muzyka Play.

All Access Music

All Access pozwala na odtwarzanie muzyki za pomocą streamingu – zarówno całych albumów jak i odtwarzania radia z wybranymi wcześniej gatunkami muzycznymi. Odgrywanie muzyki może odbywać się za pomocą strony Google Play w internecie, aplikacji tego sklepu na Androida oraz Muzyki Play.

Za dostęp do All Access należy zapłacić 15,99 zł, jeśli zdecydujemy się na to do 15 sierpnia. Później miesięczny koszt wzrośnie do 19,99 zł. Jeśli pośpieszycie się i zakupicie abonament do połowy sierpnia to kolejne miesiące też będą w cenie niecałych 16 złotych. Jeśli chcecie usługę najpierw wypróbować to pierwszy miesiąc dostępu do All Access jest darmowy, ale trzeba pamiętać o tym, że po 4 tygodniach automatycznie się przedłuża na kolejny, tym razem już płatny okres.

Niestety, moim zdaniem usługa Google pojawiła się w Polsce zbyt późno. Spotify jest już dosyć popularny, a na rynku jest jeszcze chociażby Deezer. Raczej nie ma już tutaj miejsca na serwis Google, chyba, że korzystać będziecie głównie ze sklepu z muzyka, a nie samego streamingu.

Jest za to wciąż jedna usługa Google, którą przywitam z radością – Google Play Movies!

Zobacz także:

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy